Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Новини Хмельниччини » Водосховище Хмельницької АЕС заселили рідкісні перелітні птахиВодосховище Хмельницької АЕС заселили рідкісні перелітні птахи

Наша справжня адреса -

Водосховище Хмельницької АЕС заселили рідкісні перелітні птахи
Летіти до теплих Балкан, Туреччини та Африки пташкам вже не до снаги, адже і тут температура води становить 13 градусів.


Майже дві тисячі перелітних птахів з Росії, Білорусі та Півночі України проміняли теплі краї на водосховище Хмельницької АЕС, повідомляє ТСН.


Птахи обрали саме це місце для зимівлі, оскільки навіть у тріскучі морози вода тут не холодна. А працівники атомної станції свої обіди вже давно ділять з пернатими. Більше сотні лебедів їдять у них майже з рук.

Місцеві любителі птахів нарахували вже майже двадцять видів: лебеді, лиски, свищ, попелюх, чернь чубата, крижень, нерозень, пірникози та навіть червонокнижний гоголь.

Птахи облюбували цей зимовий курорт вже давно, та після запуску другого блоку Хмельницької АЕС їхня чисельність стрімко зросла, оскільки вода стала вдвічі теплішою.

У цьому велетенському гейзері птахи можуть витримати будь-які морози. "Там підводний канал йде до атомної станції, а по ньому поступає вода на насосне обладнання, з насосного йде на теплообмінне обладнання, а звідти виходить температура на сьогодняшний день 13 градусів", - розповіли атомники.

Працівники також розповіли, що дикі птахи значно допомагають їм у роботі.

"В нас є деякі проблеми з приводу попадання на теплообмінне обладнання забруднюючих речовин -водорослів, дрицени. А птахи якраз цим кормляться. Качки якраз поїдають цю дрицену. Цим сприяють покращенню води на водосховищі", - пояснив керівник гідротехнічного цеху ХАЕС Віктор Турицький.

tsn.ua

АвторFedКоментарів0Переглядів2041