Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Новини Хмельниччини » Музей Героя Радянського Союзу відкрито у міжшкільному навчально- виробничому комбінаті (м. Хмельницький)Музей Героя Радянського Союзу відкрито у міжшкільному навчально- виробничому комбінаті (м. Хмельницький)

Наша справжня адреса -

 У Хмельницькому міжшкільному навчально-виробничому комбінаті відкрито музей нашого земляка, Героя Радянського союзу Володимира Вайсера. Саме в цьому приміщенні була розташована школа №10, в якій навчався Володимир Вайсер від 1929 до 1933 року. Як відзначалося на урочистому відкритті цей музей – це історія не лише однієї людини, а й історія нашого міста, його визволення від фашистських загарбників, історія всіх хмельничан. У музеї є оригінальні експонати, які надали родичі загиблого героя, речі побутового вжитку довоєнного часу, аудіо - та відеоматеріали досліджень життєвого та бойового шляху Володимира Вайсера. У відкритті музею взяли участь і виступили міський голова Сергій Мельник, представник посольства держави Ізраїль в Україні Влад Лернер, двоюрідна сестра Володимира Вайсера Бетя Криштін, його бойовий побратим – генерал-майор Іван Бабак та однокласник, ветеран війни Зельман Єлевич, голова міської ради організації ветеранів України Мунір Садиков. Символічну стрічку перерізав міський голова Сергій Мельник. 
     У своєму вітальному слові міський голова Сергій Мельник зазначив: “Відкриття музею нашого прославленого земляка, гвардії молодшого лейтенанта Вайсера Володимира Зельмановича, єдиного уродженця нашого міста, який за мужність і героїзм, проявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни посмертно удостоєний звання Героя Радянського Союзу, вважаю однією із цеглин у фундамент увічнення пам’яті про безсмертний подвиг наших батьків і дідів, засвоєння уроків Великої Вітчизняної війни та заповітів Перемоги у ній. Пам’ять про безстрашного патріота, про його героїчний подвиг назавжди залишиться в серцях і пам'яті всіх хмельничан. Сьогодні це дуже важливо, особливо для юних хмельничан, які на прикладі безстрашного героя-танкіста вчитимуться любити свою Вітчизну”, – наголосив Сергій Мельник.


      Сергій Іванович подякував учням НВК №10 Каті Коваль та Вікторії Ковальчук, які під керівництвом педагога Оксани Антонівни Юхимович проводять велику науково-дослідницьку роботу з вивчення біографії Володимира Вайсера; двоюрідній сестрі героя Беті Ісаківні Криштін та іншим людям, які надали експонати для музею; активістам благодійного фонду “Хесед Бешт” та єврейської громади; благодійникам, які допомогли коштами та матеріалами у створенні музею; художнику Володимиру Івановичу Карвасарному та фотографу Леоніду Петровичу Западенку, усім, хто доклав зусиль до створення музею. Під час урочистого відкриття музею натхненників та ініціаторів його створення було відзначено грамотами та подарунками.
     Відкриттю музею передувала зустріч міського голови Сергія Мельника з представником посольства держави Ізраїль в Україні Владом Лернером, який прибув до Хмельницького з дружнім візитом. Сторони обговорили питання розвитку промисловості у нашому місті, демографічної ситуації, а також перспективу обміну делегаціями у складі студентів вищих навчальних закладів обох країн. 

 

     Довідково
     Під час визволення від фашистських загарбників України командир танка, комсомолець молодший лейтенант Володимир Вайсер у складі роти в грудні 1943 року, обороняючи станцію Чоповичі Житомирської області, вів нерівний бій з тридцятьма ворожими танками і підбив 6 німецьких "пантер" і "тигрів". Позиція була утримана і дорога на Київ танковій дивізії СС "Адольф Гітлер" була перекрита. У цьому бою мужній проскурівчанин загинув.
     Танк Т-34, на якому боровся Володимир Вайсер, відремонтований і названий його іменем з боями дійшов до Праги.
     Звання Героя Радянського Союзу лейтенанту Володимиру Вайсеру присвоєно 25 серпня 1944 посмертно. Він також нагороджений орденом Леніна та Вітчизняної війни І ступеня.
     У Чоповичах, де похований Володимир Вайсер, встановлений пам'ятник герою. Свято бережуть пам'ять про подвиг нашого доблесного земляка і у рідному місті. У Хмельницькому пам'ять про нього увічнено в назві однієї з центральних вулиць, у меморіальній дошці на будівлі міжшкільного навчально-виробничого комбінату, де розташовувалась рідна школа Володимира Вайсера.
     Тепер ця пам’ять промовлятиме до нас також із експозиції музею.

 

http://www.khmelnytsky.com/ 


АвторFedКоментарів0Переглядів2031