Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Новини Хмельниччини » Диво-писанку виставили на огляд хмельничанДиво-писанку виставили на огляд хмельничан

Наша справжня адреса -

  На майданчику поряд з кінотеатром ім. Т. Шевченка відбулася урочиста презентація Диво – писанки Хмельниччини. Велетенське яйце, розміром 3 на 4 метри, яке буде головним атрибутом делегації Хмельниччини у Параді вишиванок, що відбудеться 24 серпня, в День незалежності України, у місті Києві, виставили на загальний огляд. Тут писанка пробуде до 23 серпня, а потім її відвезуть до столиці нашої країни. Диво – писанка Хмельниччини розписана традиційним Самчиківським розписом, що славиться своїми диво-квітами, диво-птахами та звірами, козацькими мотивами. Близько двох тижнів тривала кропітка робота авторів ескізу над розфарбовуванням велетенської писанки. Самчиківський орнамент наносили майстри народного мистецтва з села Самчики Старокостянтинівського району - заслужений майстер народної творчості України Олександр Пажимський, Віктор Раковський та Сергій Касьянов.
       Від міського голови Сергія Мельника із гарною та яскравою подією – презентацією Диво-писанки всіх присутніх гостей та жителів міста привітала керуюча справами виконавчого комітету Людмила Черевченко. Вона подякувала самчиківським майстрам, які, за словами керуючої справами, доклали максимум зусиль, аби наша Диво-писанка була надзвичайно красивою, та всім, хто долучився до гарної справи, і висловила переконання, що делегація у складі хмельницьких митців достойно представить наше місто й область на всеукраїнському Параді вишиванок. 
Управління культури і туризму висловлює щиру вдячність за допомогу у наданні приміщення для зберігання та розпису директору дитячо-юнацького центру Вовку С.В., за виготовлення стояка для писанки – генеральному директору ВАТ ПАТ “Темп” Праворському І.М., надання фарб та інструментів – директору ПП “Євробуд”, депутату міської ради Чернилевському К.І., надання транспортних послуг – директору ХКП “Електротранс”, депутату міської ради Паламарчуку В.А.

Довідка
Меморандум про участь нашого міста у цьому святковому дійстві підписали Хмельницька міська рада та громадська організація “Столичні ініціативи”, яка є ініціатором Параду вишиванок.
 Розпису хмельницької писанки передувало проведення творчого конкурсу на кращий ескіз писанки, яка представлятиме на параді місто Хмельницький та Хмельницьку область, організатором якого виступило управління культури і туризму міської ради, у якому взяло участь близько 50 майстрів, художників, учнів та викладачів шкіл естетичного виховання нашого міста й області. За рішенням журі та погодженням робочої групи міської ради з підготовки та участі міста у Параді вишиванок переможцями конкурсу стали автори ескізу, відомі як на теренах нашої області, так і України, майстри народного мистецтва з с. Самчики Старокостянтинівського району - заслужений майстер народної творчості України Олександр Пажимський та Віктор Раковський. 
Підготовчі роботи проводили хмельницькі художники – викладачі дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, а безпосереднє нанесення малюнку на макет писанки виконували самчиківські майстри: О.Пажимський, В.Раковський та С. Касьянов. За християнською традицією початок художніх робіт було освячено.

 

www.khmelnytsky.com


АвторFedКоментарів0Переглядів5292