Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Новини Хмельниччини » Безпека для малих та дорослихБезпека для малих та дорослих

Наша справжня адреса -

На території Хмельницької області продовжують мати місце випадки загибелі людей на пожежах, особливо в стані алкогольного сп’яніння. З початку поточного року в області виникла 501  пожежа, під час ліквідації яких було виявлено 40 загиблих осіб.  Як свідчить статистика, найбільша кількість пожеж виникає саме у житловому секторі, що становить понад 80 % від загальної кількості. Основними причинами пожеж у житловому секторі залишаються необережне поводження з вогнем, порушення протипожежних вимог при влаштуванні та експлуатації приладів опалення,   порушення правил монтажу і експлуатації електроустановок, необережність під час куріння, а також коротке замкнення електромережі.

Необережне поводження з вогнем, особливо при курінні в ліжку, найчастіше у нетверезому стані,  призводить до виникнення пожежі. Це стає можливим, бо людина часто не помітно засинає і не відчуває, як випускає з рук недопалок.

        

На жаль, проблема дотримання пожежної безпеки досі залишається актуальною, бо помилкова впевненість в особистій безпеці людей присипляє у них пильність, відтак ігноруються елементарні правила безпеки у побуті.


 

Правила безпеки при поводженні з газом

У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.

Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.

Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах при­міщень.

Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чого з’являється запах гнилої капусти.

Запам’ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.

 

Щоб запобігти пожежі від телевізора

встановлюйте його у місцях, де є належна циркуляція повітря;

ніколи не розміщуйте на телевізорі сторонні предмети: серветки, книжки, лампи, свічки тощо;

не залишайте ввімкнений телевізор без нагляду;

не дозволяйте дітям самотужки вмикати телевізор та не залишайте їх самих перед увімкненим апаратом.

Крім телевізорів, наш сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі внаслідок теплового вияву електричного струму. З -огляду на це слід запам'ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:

електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, інші побутові електроприлади й апаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення;

 

температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°СКрасилівський районний сектор

ГУ ДСНС у Хмельницькій області