Збережемо лісову красуню разом » Моє місто Красилів

Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Про Красилів » Новини Красилова » Збережемо лісову красуню разомЗбережемо лісову красуню разом

Наша справжня адреса -

Спливають останні дні 2011 року. Для кожної родини цей передноворічний період сповнений приємними клопотами: де придбати лісову красуню - ялинку, або дерево інших хвойних порід.
Адже, саме ялинка з її неповторним виглядом і запахом створює бадьорий, святковий настрій для усіх, а особливо для дітей. Максимально задовільнити потреби населення в придбанні лісових красунь - прямий і почесний обов»язок працівників лісгоспу. З цією метою, щорічно в лісових розсадниках , шкілках і плантаціях висаджуються тисячі крихітних саджанців ялини, за якими шорічно проводиться догляд. Вирубка хвойних дерев проводиться тільки у спеціально відведених для цього місцях і не наносить шкоди лісовим насадженням .
Щоб зберегти плантації новорічних ялинок від самовільної вирубки та контролю за їх збутом, Державним агенством лісових ресурсів України з 01 грудня 2011 року запроваджено електроний облік новорічних ялинок, тобто всі без виключення ялинки будуть марковані пластиковою биркою зі штрих - кодом та спеціальним кріпленням бирки до стовбуру ялинки. Завдяки цьому, можна визначити відповідність товару супровідним документам , тому будь-якому працівникові міліції або інших правоохоронних органів буде легко перевірити законність придбання красунь з лісових плантацій і виявити, чи не прибула ця ялинка з екологічно небезпечної Чорнобильської зони.
Цього року новорічна ялинка в середньому будуть коштувати 52 гривни. ДП ”Старокостянтинівський лісгосп” може поставити до реалізації близько 4,2 тис. шт. ялинок.
Задля охорони лісових красунь від незаконних вирубок, Держлісагенство спільно з МВС видали наказ “Про взаємодію органів внутрішніх справ та державних лісогосподарських підприємств,щодо забезпечення охорони хвойних насаджень в переноворічний період 2012 року”. Також здійснюватимуться цілодобові рейди у хвойних лісових масивах, а з числа працівників державної лісової охорони та органів міліції буде створено тимчасові пости на дорогах, приміських залізничних станціях, у наслених пунктах для перевірки документів на право перевезення та продажу ялинок. Постановою Кабінету Міністрів затверджено такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу.
Згідно з цією постановою, за одне незаконно зрубане в лісі хвойне деревце діеметром пня до 10 см штраф становитеме -189 грн., 10,1-14 см — 333 грн., 14,1-18см — 854 грн., 18,1-22 см — 1753 грн. Крім цього, згідно зі ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушники сплачують штраф у розмірі від п”яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн.), а посадові особи — від семи до дванадцяти (119-204 грн.)
Отже, за незаконнозрубану ялинку порушник має відшкодувати принаймі 274 грн.
Тому прохання до усіх, хто бажає придбати ялинку, не наносте шкоду хвойним насадженням, шануйте працю лісівників.

Лісничий Красилівського лісництва Степанюк І.О.

АвторDub-1111Коментарів0Переглядів1922