Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Про Красилів » Новини Красилова » Звіт міського голови про свою роботу у 2012 роціЗвіт міського голови про свою роботу у 2012 році

Наша справжня адреса -

З В І Т

міського голови Ніли Островської про свою роботу у 2012 році перед

Красилівською територіальною громадою

                  

Шановні красилівчани !

 

Сьогодні я, як міський голова,  звітую перед вами, всією красилівською громадою, за свою роботу проведену в 2012 році.

Красилівська громада довірила представляти свої інтереси 36 депутатам міської ради та мені – міському голові. Разом ми приклали максимум зусиль, щоб забезпечити належну роботу Красилівської міської ради, її виконавчого комітету, апарату міської ради та в цілому комунального господарства.

 Всі наші рішення були прийняті виключно в інтересах міста та його мешканців!

 Незважаючи на різні політичні погляди депутатів, нам вдалося обєднатись у активний, дієвий, принциповий орган, робота якого направлена на захист інтересів красилівчан і вирішення питань територіальної громади в межах законів та Конституції України.

 

У 2012 році Красилівською міською радою проведено 14 пленарних засідань, на яких розглянуто 228 питань та прийнято відповідні рішення.

          Розроблено  та затверджено чотири довгострокових та три річних програми, а саме:

-  програму благоустрою міста на 2012 рік,

-  програму соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2012 рік, 

-  програму поводження із твердими побутовими відходами на 2012-2017 роки,

-  програму заміни внутрішньо-будинкового газового обладнання та приведення димових і вентиляційних каналів житлових будинків до вимог нормативно-правових актів,

-   програму фінансової підтримки статутної діяльності громадської організації ,,Красилівська міська рада ветеранів Хмельницької області’’ на 2013 – 2015 роки,

-  програму розвитку фізичної культури і спорту на 2013-2015 роки,

-  програму благоустрою міста  на 2013 рік.

         Крім того, міською радою та виконавчим комітетом протягом року забезпечувалося виконання 12 довгострокових Програм, направлених на економічний та соціальний розвиток міста.

За цей же час відбулося 31 засідання виконавчого комітету, на яких прийнято  618 рішень.

З метою оперативного управління господарськими і соціальними процесами в місті, мною видано 405 розпоряджень.                                                                   

Протягом 2012 року до міської ради надійшло 2518 звернень громадян, з них: 129 колективних, у яких звернулися з вирішення різноманітних питань 1144 громадянина. На особистому прийомі прийнято 807 громадян, в тому числі мною особисто 396.                                                                                                                                     

В звітному році громадяни лише двічі подавали повторні звернення, що свідчить про якісне вирішення звернень громадян.

Протягом звітного періоду надійшло чотири скарги, що становить 0,16 % від загальної кількості звернень.

З усіх звернень 809 розглянуто за засіданні виконкому і прийнято відповідні рішення; 312 – на сесіях міської ради; на  111 звернень прийнято розпорядження міського голови;  для 547 громадян направлено відповіді про результати розгляду їхніх звернень; 719 звернень вирішено на місці; по 20 зверненнях заявниками написанні заяви щодо припинення їх розгляду.  На всі звернення громадян надано, у визначений чинним законодавством термін, письмові відповіді щодо результатів їх розгляду.

На підставі звернень громадян, депутатами міської ради, працівниками апарату міськвиконкому  обстежено  умови  проживання  понад 450 сімей  на предмет призначення житлових субсидій, виділення  матеріальної допомоги та інші.

За звітний період громадянам видано 1030 довідок.

 

Основою, на якій ґрунтуються розвиток міста, соціальний захист та добробут його мешканців, є наповнений міський бюджет. Питання про виконання бюджету міста постійно перебувало на контролі міської ради та виконавчого комітету.

У 2012 році до загального фонду бюджету міста мобілізовано 10837,1 тис. грн., що складає 99,97 % до затверджених призначень. До спеціального фонду надійшло 3587,4 тис. грн. або 120,14 % до затверджених призначень.

Одним із джерел наповнення бюджету, на який міська влада має безпосередній вплив є плата за землю та орендна плата за землю і відповідно в 2012 році ми досягли перевиконання встановлених показників, відповідно на 106 та 117 відсотків.          

Робота в цьому напрямку зроблена значна, проте ще не всі орендарі відповідально відносяться до своїх зобовязань. З метою визначення та відшкодування збитків, завданих територіальній громаді м. Красилова внаслідок порушення порядку землекористування, що призводить до втрат міського бюджету, виконавчим комітетом міської ради за моєї ініціативи, утворено відповідну комісію, якою визначено збитки, заподіяні громаді міста на загальну суму 3 млн. 847тис. грн.

Матеріали комісії передані до контролюючих органів для відповідного реагування.

Внаслідок продажу двох  земельних ділянок несільськогосподарського призначення площею 0,05 га вул. М.Грушевського, 138,,Г’’ та по вул. Ціолковського, 6,  у 2012  році до міського бюджету надійшли кошти в сумі 56 тисяч гривень.

В результаті оренди комунального майна до міського бюджету протягом 2012 року надійшло 28,0 тис.грн. орендної плати, що на 2,0 тис.грн. більше ніж у 2011 році.

 

Відповідно до податкових надходжень та згідно запланованих показників, проводилося фінансування видаткової частини бюджету. Видаткова частина загального фонду міського бюджету за 2012 рік виконана на 96,8 %. План видаткової частини за вказаний період, з урахуванням внесених змін, склав 11155,8 тис.грн., який виконано на суму 10798,9 тис.грн.

Стовідсотково виплачено заробітну плату працівникам бюджетної сфери, у тому числі відпускні та допомогу на оздоровлення. Повністю профінансовано використання енергоносіїв та дитяче харчування в дошкільних навчальних закладах міста – на що відповідно направлено 7 мільйонів 260 тисяч гривень, що складає майже 70 відсотків міського бюджету. Відшкодовано різницю між тарифами та собівартістю послуг  житлово-комунальним підприємствам міста на суму 205 тисяч грн., що дало можливість стримати різкий ріс тарифів для населення на комунальні послуги. (125 тисяч гривень водоканалу і 80 тисяч гривень ЖЕКу)

 Видатки на благоустрій міста склали 1505,0 тис.грн. і були використані відповідно до Програми благоустрою на 2012 рік.

Виплачено соціальну допомогу 119  жителям міста  на суму майже 36 тис.грн., що на 30відсотків більше ніж у 2011 році. 17,1 тис.грн. витрачено на фінансову допомогу громадській організації ,,Красилівська міська рада ветеранів Хмельницької області’’, на ці кошти  було організовано підписку газет для ветеранів великої вітчизняної війни та  проведено ряд заходів. 18 тис.грн. – на утримання Красилівського міського центру фізичного здоров’я населення ,,Спорт для всіх’’, які використовувались для проведення спортивних змагань на першість міста для різних вікових категорій учасників.

Запланований бюджет розвитку міста на 2012 рік був передбачений в сумі майже півтора мільйона гривень і хоча дохідна частин перевиконана на 33 відсотки і нам профінансувати вдалося:

- завершення капітального ремонту тротуару по вул. І.Франка (227,3 тис.грн.);

- проведення капітального ремонту прибудинкових територій житлових будинків по вул. Добровольського, 4, 6, 6,,А’’ та по вул. Василя Стуса, 2,,А’’ на суму 253,5 тис.грн.);

- проведення капітального ремонту покрівель багатоповерхових житлових будинків по вул. М.Грушевського, 1,,Б’’, вул. М.Грушевського, 92;

- часткове проведення капітального ремонту покрівлі по вул. Василя Стуса, 2 (90,4 тис.грн.);

- проведення капітального ремонту хореографічного залу в міському будинку культури, (164,9 тис.грн.);

- проведення капітального ремонту приміщення бібліотеки в міському будинку культури (47,6 тис.грн.);

- проведення капітального ремонту водоскидної споруди водойми ,,Левада’’

(24,6 тис.грн.);

- придбання спортивно-ігрових споруд на дитячий майданчик у міському парку відпочинку(100,0 тис.грн.);

- виготовлення кошторисної документації на капітальний ремонт тротуару по вул. Центральна (2,7 тис.грн.);

- виготовлення проекту реконструкції старого приміщення ДНЗ № 1,,Веселка’’

(93,2 тис.грн.).

         У зв’язку із не проведенням платежів управлінням Державного казначейства, не вдалося освоїти кошти бюджету розвитку міста:

- на капітальний ремонт прибудинкової території житлового будинку по вул. Ярослава Мудрого, 7;

- на капітальний ремонт тротуару по вул. Центральна (від кафе «Смолюхи» до ЗОШ №3).

У 2012 році до міського фонду охорони навколишнього природного середовища, залучено коштів на суму 150 тис.грн., які використані на придбання 30 сміттєвих баків (99,0 тис.грн.) та причіп до трактора (51,0 тис.грн), який вивозить сміття по місту.

За кошти цільового фонду міста виготовлено схему оптимізації міського водопостачання та водовідведення (39,0 тис.грн.).

Відповідно до Порядку пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Красилів, у 2012 році укладено  7 договорів  про пайову участь у розвитку інфраструктури міста на загальну суму 54 тис. грн.

Розвиток комунального господарства міста, його функціонування на належному рівні є метою міської ради.

Питання фінансово-господарського стану комунальних підприємств міста є пріоритетним у діяльності апарату міськвиконкому.

 На особливому контролі виконавчого комітету були питання, що стосуються удосконалення роботи житлово-комунального господарства міста. З огляду на те, що тривалий час в цю галузь практично не вкладалось серйозних коштів, матеріальна база її потребує модернізації і оновлення. 

Благоустрій міста, його чистота, озеленення є нашою візитною карткою. І це щоденна  робота Красилівського комбінату комунальних підприємств.

Крім благоустрою міста, підприємство здійснює надання різноманітних послуг, в тому числі ритуальні послуги і здійснює роботи по освітленню вулиць, утримання міських колодязів, автобусних зупинок, дощової каналізації,  по утриманню вулично-дорожньої мережі та озелененню міста.

Однією з основних проблем у місті є низька якість доріг та недостатня кількість тротуарів.

 

Протяжність вулично-дорожньої мережі комунальної власності становить 54 км. В місті нараховується 84 вулиці та 30 провулків. Майже 56 % доріг мають тверде покриття, в тому числі 33 км. – удосконалене асфальтне, Загальна довжина тротуарів становить 22 км.Слід відмітити, що міська рада теперішнього скликання визнала пріоритетом влаштування нових тротуарів по місту і в першу чергу по вулицях, прилеглих до загальноосвітніх шкіл і саме в 2013 році заплановано будівництво тротуару по вулиці Центральній (від Смолюхів до ЗОШ №3) та по вулиці Щорса (від вулиці Грушевського до ЗОШ №4).

 

         На виконання Програми благоустрою міста на 2012 рік Красилівським ККП  здійснено роботи по благоустрою  міста  на загальну суму 1740,7  тис. грн. За дані кошти виконано наступні види робіт:

- утримання мережі вуличного освітлення (61,9 тис. грн.);

- санітарна очистка міста (1282,1 тис. грн.);

- озеленення  міста (181,4 тис. грн.);

- утримання  міського  кладовища та його  благоустрій ( 33,4 тис. грн.);

- ремонт та утримання дощової каналізації (6,4 тис. грн.);

- утримання автобусних зупинок ( 2,1 тис. грн.), ремонт значної кількості зупинок проводився за благодійні кошти;

- оплата за використану електроенергію на освітлення міста (93,8  тис. грн.);

- дезінфекція криниць,  які перебувають у міській комунальній власності (5,7 тис. грн.).

 В 2012 році відновлено вуличне освітлення  трьох прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків, а саме Грушевського, 84, Грушевського,92 та Чапаєва,18. В 2013 році, відповідно до бюджету розвитку, планується влаштувати зовнішнє освітлення таких вулиць міста Будьонного, Міцкевича, Дачної, Шкільна, Берегова, Добровольського, Тиха, Садова, Морозова, Польова, Ватутіна, Заводська, Кошового, пров.Радянський, пров.Островського.

 

Для створення належних умов для збирання та розміщення твердих побутових відходів на території міста у 2012 році Красилівським комбінатом комунальних підприємств встановлено 30 сміттєвих баків та 50 урн для сміття. Підприємством забезпечується систематичний вивіз відходів згідно графіків із 84 вулиць міста.  Протягом звітного періоду підприємством вивезено на сміттєзвалище 3876 тон твердих побутових відходів. На території міста відсутні несанкціоновані звалища. Однак, мають місце випадки утворення короткострокових стихійних звалищ незначного розміру (частіше в зимовий період), які виявляються інспектором з благоустрою і ліквідовуються силами міських комунальних підприємств (у 2012 році ліквідовано шість).

З метою підвищення безпеки дорожнього руху, зниження аварійності на вулицях міста, Красилівським ККП придбано та встановлено на вулицях міста

31 дорожній знак (12,0 тис.грн.), нанесено дорожню розмітку в місцях, визначених Державною автоінспекцією. Проводилися поточні ремонти вулиць Островського(86,5 тис.грн.), М.Грушевського(67,7 тис.грн.), Правдинська (15,2 тис.грн.), Щорса (57,9 тис.грн.) та Степана Хотовицького (31,7 тис.грн.). Підприємством здійснювався  ямковий ремонт доріг міста господарським методом, на який використано 65,1 тис.грн. Прогрейдеровано дороги по вулицях Котовського, Суворова, Зелена, Пархоменка,  Жовтнева та Вячеслава Чорновола.

Кошти на капітальний ремонт доріг міста надходять у вигляді субвенцій з державного бюджету, в 2012 році нам надійшло 974,4 тис.грн,  які використано на капітальний ремонт ділянок вулиць:

- Ціолковського 37 тис. грн.;

- Шевченка 356 тис. грн.;

- Добровольського 260 тис. грн.;

- В.Стуса 56 тис. грн.;

- Грушевського (перед залізничним переїздом) 198 тис. грн.;

Об’єми  виконаних робіт  це дуже невелика частка від наших потреб. За найменшими підрахунками , щоб відремонтувати найбільш пошкоджені ділянки доріг міста необхідно 20 мільйонів гривень, а для будівництва доріг, які відповідають сучасним вимогам необхідно 300 мільйонів гривень.

         Для утримання міських доріг в зимовий період Красилівським ККП  придбано  600 тон протиожеледної  суміші на суму 67,4 тис.грн.

 Слід відмітити, що незважаючи на аномальні снігопади, підприємству вдалося, в основному, оперативно,  прочищати  вулиці міста від снігу, і хочу сьогодні особливо подякувати керівнику Розуман Н.І. та водіям снігоочисної техніки автогрейдера та трактора, які цілодобово працювали на вулицях нашого міста.

         Красилівським ККП  забезпечується  належний благоустрій об’єктів історії та мистецтва в місті. В 2012 році проведено поточний ремонт Меморіального комплексу Площа Слави, пам’ятника В.І.Леніну (фарбування), та Братської могили борців за владу Рад (фарбування). Також, підприємством проведено поточний ремонт панно ,,Козаки’’ на пл. Незалежності.     

 

Однією з важливих ділянок житлово-комунальної сфери є утримання житлового фонду міської комунальної власності, яке здійснюється Красилівською житлово-експлуатаційною конторою. На балансі Красилівської ЖЕК перебуває  103 будинки, у тому числі 11 гуртожитків, загальною площею 152,5 тис. м кв.

         Протягом року проводилося поточне утримання прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків, виконувалися роботи по вирізці аварійних дерев, відремонтовано та встановлено 12 лавок біля багатоквартирних житлових будинків; проведена експертиза ліфту по вул. Василя Стуса, 2 (2,9 тис. грн.). В житлових будинках по вул. М.Грушевського, 84,,А’’(2 під’їзд), М.Грушевського, 134,,А’’(2 під’їзд), де проживають інваліди-колясочники, встановлено пандуси.

         З метою підготовки житлового фонду до роботи в осінньо-зимовий період,  Красилівською ЖЕК відремонтовано 8 цоколів житлових будинків, проведено поточний ремонт 16 покрівель, замінено 10 вхідних дерев’яних дверей на металеві, проведено ремонт 10 оголовків димових та вентиляційних каналів, ремонт трьох щитових, засклено у під’їздах та підвалах вікна площею 50 м кв., обстежено та забезпечено герметизацію інженерних вводів, проведено санітарну очистку технічних поверхів та підвальних приміщень,  виконано роботи по дезінфекції та дератизації підвалів житлових будинків. У 2012 році проведено поточний ремонт 41 під’їзду багатоквартирних житлових будинків.  

 

Забезпечення міста питною водою та  послугами водовідведенням здійснює  Красилівське підприємство  водопровідно-каналізаційного господарства,  на балансі якого знаходиться  76,1 км  водопровідної мережі та 79,4 км  каналізаційної мережі, 11 артезіанських свердловин, 2 очисні споруди, водонасосна станція другого підйому. Послугами підприємства користується 6270 абонентів (у 2012 році кількість  абонентів збільшилася на 61). 

У 2012 році Красилівським ПВКГ здійснено перевірку наявності каналізаційних люків на території міста та  встановлено нові у місцях їх відсутності. Також, забезпечено належне утримання  водопровідних мереж та споруд: проведено заміну 470 м  водопровідних мереж. Проведено поточні ремонти електричного обладнання на всіх артезіанських свердловинах міста. На насосній станції другого підйому проведено ремонт насосного обладнання (5,5 тис. грн.). Проведено ремонт трьох водопровідних башт по вулицях Шевченка, Кошового, Центральна (3,4 тис. грн.). Протягом року проводилися поточні ремонти системи водопостачання та водовідведення – чистка та ремонт колодязів; ремонт запірної арматури, набивка сальників, тощо.

У звітному періоді підприємством отримано ліцензію на центральне водопостачання та водовідведення, дозвіл на спеціальне водокористування; спеціальний дозвіл на користування надрами Державної служби геології та надр України, дозвіл на розміщення відходів. Проведено акредитацію лабораторії очисних споруд № 1 та отримано свідоцтво про її атестацію. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво артезіанської свердловини по вул. Василя Стуса. Однак, у зв’язку із відсутністю власних коштів підприємства та субвенції із державного бюджету, будівництво свердловини у 2012 році не проведено. Проблема стоїть гостро, тому я звернулась до депутата Верховної ради Сабія І.М. щодо допомоги у її вирішенні в рамках реалізації державної програми Питна вода.

            Послуги населенню з централізованого опалення  і постачання гарячої води надає Красилівське підприємство теплових мереж. На балансі підприємства 10 діючих котелень. Загальна протяжність тепломережі у двотрубному обчислені становить 10,3 км.  Кількість споживачів на 01 січня 2013 року, які користуються послугою централізованого теплопостачання, складає 1030, що на 170 абонентів менше ніж було на 01січня 2012 року. На 567 абонентів зменшилась кількість споживачів, які користуються послугою по постачанню гарячої води, і на 01 січня 2013 року це всього 1862 абоненти. З року в рік спостерігається тенденція до зменшення абонентів, котрі користуються послугами підприємства.

         В 2012 році  підприємством були вжиті заходи по підготовці котелень до роботи в осінньо-зимовий період, які полягали у проведенні усіх видів ремонтних робіт, необхідних для стабільного їх функціонування. Проведена планова ревізія та ремонт обладнань всіх  десяти котелень на загальну суму 102,0 тис. грн.

Заслуговує на відзначення державна політика щодо відшкодування різниці в тарифах на газ. В минулому році підприємство теплових мереж було на межі банкрутства,  в зв’язку з мільйонними боргами за газ та судовими ухвалами про стягнення цих боргів. Відповідно до  Постанови Кабінету Міністрів України підприємство теплових мереж  отримало різницю в тарифах за газ в сумі 4049,1 тис.грн., що повністю погасило заборгованість за спожитий газ за минулі роки.

 

Великою проблемою для всіх комунальних підприємств залишається заборгованість населення з оплати за квартирну плату та надані послуги.

Так, станом на 01 січня 2013 року дебіторська заборгованість від населення складає:

<!--[if !supportLists]-->-         <!--[endif]-->по Красилівському комбінату комунальних підприємств – 41,0 тис.грн.;

<!--[if !supportLists]-->-         <!--[endif]-->по Красилівській житлово-експлуатаційній конторі – 129,1 тис.грн.;

<!--[if !supportLists]-->-         <!--[endif]-->по Красилівському підприємству водопровідно-каналізаційного господарства – 83,2 тис.грн.;

<!--[if !supportLists]-->-         <!--[endif]-->по Красилівському підприємству теплових мереж – 649,0 тис. грн.

 

Незважаючи на те, що підприємствами проводиться претензійно-роз’яснювальна робота з населенням, заборгованість за надані послуги залишається значною. Слухаючи нарікання жителів міста на недостатньо високий рівень комунальних послуг, хочу наголосити, що їх якість, також в значній мірі, залежить від вчасної оплати за надані послуги.

 

З метою забезпечення беззбиткового функціонування житлово-комунального господарства міста, підвищення ефективності та надійності його роботи, створення комплексного підходу до надання комунальних послуг, зменшення витрат і зміцнення майнової бази територіальної громади міста, понад рік тому назад міська рада прийняла виважене рішення ,,Про реорганізацію Красилівського комбінату комунальних підприємств шляхом приєднання його до Красилівської житлово-експлуатаційної контори ’’. У листопаді 2012 року отримано дозвіл Антимонопольного комітету України на приєднання Красилівського комбінату комунальних підприємств до Красилівської житлово-експлуатаційної контори. На даний час робота комісії з реорганізації продовжується і цей процес планується завершити в травні 2013 року.

 

З метою покращення фінансово-господарського стану комунальних підприємств міста та ефективного використання ними комунального майна, протягом  2012 року апаратом виконавчого комітету міської ради проводилися перевірки щодо правильності формування тарифів на житлово-комунальні послуги та використання коштів, матеріальних цінностей і стану збереження комунального майна. Керівниками комунальних підприємств були усунені недоліки в роботі, виявлені під час проведених перевірок.

 

           Для забезпечення безпеки красилівчан під час відпочинку на водоймі Левада, в 2012 році був укладений договір із аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення територіального управління МНС України у Хмельницькій області про залучення двох працівників загону до цілодобового чергування у період купального сезону. Силами комунальних підприємств міста в 2012 році проведено водогін до пляжу та встановлено стаціонарний фонтанчик питної води.

 

Постійними депутатськими комісіями, виконавчим комітетом міської ради, мною особисто проводиться робота з фізичними особами – підприємцями, керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, які здійснюють діяльність на території міста, щодо покращення соціальної інфраструктури міста та вирішення питань соціального та економічного розвитку міста. Особливо хочу відмітити роботу  постійної депутатської  комісії з питань регулювання  земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища (голова комісії Продоус) В результаті, нашої спільної діяльності, у 2012 році укладено  угоди про соціальне партнерство:

- з ДП ПАТ ,,Оболонь’’Красилівське’’ на придбання ігрового комплексу

,,Кришталевий замок’’, 7 лавочок, 4 пісочниці для встановлення їх на дитячому майданчику в міському парку відпочинку, а також на встановлення лавочки на центральній алеї в цьому ж парку;

-  з Миронюком О.В. на прокладення 290 кв.м. тротуару з бруківки від магазину ,,Атлант’’ до перехрестя вулиць Ярослава Мудрого та

М. Грушевського;

-  з Сікорою В.В. на прокладення 100 м.кв. тротуару з бруківки від магазину

,,Зелений світ’’ в сторону магазину  ,,Бедрик’’;

-  з Козаком С.М., Басалаєм А.В., Пенчаком П.А. та Сарапуком А.О. на встановлення в міському парку відпочинку лавочок;

-  з Галишук О.В., ТОВ ,,Агропартнер’’, ТОВ ,,Проскурів заготзерно’’ на перерахування коштів для придбання дитячого ігрового обладнання на дитячий майданчик в міському парку відпочинку.

-  з ТОВ ,,Вікс-Фільтрон’’ на придбання у 2013 році 15 вуличних урн для сміття;

-  з Бондарцем А.Ю. на прокладання у 2013 році 34 м.кв. тротуару з бруківки від власного магазину в сторону клініки ,,Євстратьєвих’’;

- з Тимотієвичом О.Р. на прокладання у 2013 році 80 м.кв. тротуару з бруківки до входу в ДНЗ № 1,,Веселка’’.

Хочу також відзначити, що останніми роками красилівчани почали проявляти ініціативи у  влаштуванні водопровідних та каналізаційних мереж до приватних домогосподарств. Завдяки сприянню та суттєвій допомозі Красилівського ПВКГ у 2012 році було влаштовано мережі водовідведення по вулицях Шкільна, Щорса, Коцюбинського, Жовтнева, Кондріна, Суворова, Піонерська.

Я дуже ціную бажання людей зробити наше місто кращим і комфортнішим, а тому вдячна кожному за прояв такої ініціативи.

 

          В місті приділяється значна увага дошкільному вихованню маленьких красилівчан. Цю функцію виконують чотири дошкільних навчальних заклади, в яких здобувають освіту 843 дитини. Всі діти міста 5-ти річного віку забезпечені дошкільною освітою. Прийом дітей до дошкільних установ здійснюється відповідно до Положення про порядок набору дітей до дошкільних навчальних закладів міста Красилів.

Дошкільні установи міста з 2011 року переведені на окремий фінансово-господарський облік. З міського бюджету на фінансування дитячих садків  в 2012 році направлено 7464 тисячі гривень, що на 1708 тисяч гривень більше ніж в 2011 році і це майже 70 відсотків міського бюджету.

З метою попередження виникнення харчових отруєнь, гострих кишкових захворювань серед дітей та персоналу дошкільних навчальних закладів міста, у 2012 році проводилася робота щодо забезпечення буфетних групових гарячою біжучою водою. Ці роботи виконанні в ДНЗ № 6 та ДНЗ № 10,,Золота рибка’’. А в ДНЗ № 1,,Веселка’’ та ДНЗ № 4 ,,Сонечко’’ виготовлено проектну документацію на виконання робіт щодо забезпечення установ гарячою біжучою водою.

          На виконання вимог Закону України ,,Про пожежну безпеку’’, за рахунок коштів, виділених у звітному році на утримання дошкільних установ:

-  проведено випробування освітлювальної електромережі на опір ізоляції;

-  виконано просочення вогнезахисним розчином дерев’яних конструкцій горищних приміщень;

-  забезпечено сертифікованими первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності.

У зв’язку із значною вартістю робіт по обладнанню дошкільних навчальних закладів  автоматичною пожежною сигналізацією (близько 200,0 тис.грн.), зазначені роботи будуть виконані поетапно в наступних роках.

На виконання рішень виконавчого комітету щодо підготовки до роботи дошкільних установ міста в 2012-2013 навчальному році та в осінньо-зимовий період, дошкільними навчальними закладами міста проведено поточний ремонт групових кімнат, спортивних, музичних залів та коридорів, приміщень харчоблоків та пралень. Всього з міського бюджетув 2012 році виділено 80,0 тис.грн.  дошкільним закладам на придбання будівельних матеріалів для проведення ремонтів власними силами. Також були залученні спонсорські кошти та благодійні внески батьків дітей, котрі відвідують дошкільні установи.

З метою дотримання відповідного температурного режиму в приміщеннях ДНЗ міста, кошти в сумі 161,4 тис.грн. були направлені на заміну 97 віконних, 4 дверних та 12 балконних блоків. Здійснювалися заходи по благоустрою територій установ, відновлено надвірні спортивні споруди на ігрових ділянках, замінено пісок у пісочницях. На придбання меблів та інвентаря для кухонь витрачено 15,4 тис.грн. Придбано дитячі меблі та м’який інвентар на суму 10,1 тис.грн. У ДНЗ № 4,,Сонечко’’ придбано баян на суму 13,0 тис.грн., в ДНЗ № 6 телевізор та музичний центр на суму 5,0 тис.грн.

З метою забезпечення достатнього та повноцінного харчування дітей в дошкільних закладах міста, апаратом виконавчого комітету здійснюється контроль за станом харчування та за закупівельними цінами на продукти.

 

В місті у звітному періоді не проводилося будівництво об’єктів, що відносяться до комунальної власності. Все ж позитивним є те, що у 2012 році виконавчим комітетом 168 громадянам було надано дозволи на будівництво та  виготовлення  документації на добудови до житлових будинків, господарських  будівель та перепланування в середині будинків; дев’ять жителів міста одержали дозволи на будівництво індивідуальних житлових будинків. Прийнято 12 рішень про надання вихідних даних на будівництво та реконструкцію об’єктів, 22 рішення про надання дозволів на виготовлення і погодження проектної документації на будівництво та реконструкцію об’єктів. Три жителя міста отримали дозволи на встановлення тимчасових металевих гаражів біля місця їх проживання, трьом суб’єктам господарської діяльності було надано дозволи на розміщення тимчасових споруд на власних земельних ділянках.

 

Нагальною потребою жителів міста є будівництво у міському парку відпочинку громадської вбиральні. Рішенням Красилівської міської ради від 20.03.2007 року № 20 ,,Про надання та вилучення земельних ділянок в місті’’

СП ТОВ ,,Арсенюк-Штефанік’’ надано земельну ділянку в довгострокове користування на умовах оренди площею 0,2208 га на площі Незалежності, 5, за умови укладання  договору дольової участі (50%) на будівництво громадського туалету на території міського парку відпочинку. Оскільки, впродовж п’яти років товариство не уклало договору дольової участі на будівництво вбиральні, міською радою планується здійснити будівництво громадської вбиральні на території міського парку відпочинку в 2013 році за кошти бюджету розвитку силами комунальних підприємств міста.

 

Щодо пасажирських перевезень по місту, слід відмітити, що перевезення здійснюються на підставі затверджених виконавчим комітетом міської ради чотирьох міських автобусних маршрутів загального користування.

         Автобусні маршрути загального користування  №№ 1, 3, 4 з грудня  2011 року обслуговує СП ТОВ ,,Арсенюк-Штефанік’’. Однак, на сьогоднішній день, товариством не забезпечуються належним чином якісне перевезення красилівчан.  

         Виконавчим комітетом протягом 2012 року неодноразово розглядалося питання щодо недоліків, які мають місце у міському пасажирському перевезенні. Так, у зв’язку з численними скаргами жителів міста, було прийнято рішення про розірвання договору на перевезення по маршруту №2 з приватним підприємцем Маршалом В. Д., та укладено тимчасовий договір на перевезення з ТОВ «Арсенюк-Штефанік».

            Нажаль, на території Красилівського району відсутні перевізники, які б виявили бажання здійснювати перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування на якісно високому рівні, ситуація з пасажирськими перевезеннями в місті є досить складною та напруженою і викликає справедливе нарікання населення.

        З метою забезпечення прав пасажирів на безперебійне перевезення на міських автобусних маршрутах, виконавчим комітетом міської ради направлено звернення Управлінню інфраструктури та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації з проханням допомогти в  залученні приватних підприємців-перевізників, для здійснення перевезення пасажирів на автобусних маршрутах в  м. Красилів. Вартість проїзду  пасажирів на міських автобусних маршрутах залишається на рівні попереднього року і становить 1,5 грн.

 

 

Протягом звітного періоду виконавчим комітетом міської ради розглядалися питання про надання пріоритетів на користування місцем розміщення зовнішньої реклами в місті, надано дозволи на її розміщення та відповідно укладено договори на користування місцями розміщення зовнішньої реклами.  В результаті, від суб’єктів господарювання,  реклама яких розміщена на території міста, до міського бюджету надійшло 9443,7 грн.

 

Виконавчим комітетом міської протягом 2012 року розглянуто 49 звернень суб’єктів підприємницької діяльності щодо встановлення режиму роботи торговельних об’єктів та об’єктів ресторанного господарства, розташованих на території міста, та прийнято відповідні рішення. Виконкомом також розглядалися колективні скарги громадян про роботу магазину ,,Фараон” і кафе ,,Бедрик” в нічний час, їх власників було зобов’язано дотримуватися  граничного режиму роботи об’єктів торгівлі на території міста Красилів з 6-00 до 23-00 год.

 

Депутатським корпусом міської ради  та виконавчим комітетом проводилась робота щодо посилення захисту прав і свобод громадян, боротьби зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку на території міста. Так, протягом 2012 року ці питання заслуховувалися на сесії міської ради та на засіданнях виконавчого комітету.

З метою захисту майнових прав неповнолітніх, виконкомом міської ради прийнято 22 рішення щодо надання дозволу на вчинення правочинів стосовно житлових приміщень, право власності  на які або право користування якими мають діти. У двох випадках заявникам було відмовлено у наданні дозволу на  вчинення правочину в  зв’язку з тим, що його вчинення могло призвести до звуження обсягу існуючих майнових прав та порушення інтересів дитини.

В період підготовки та проведення виборів депутатів до Верховної Ради України, за результатами розгляду 30 звернень різних партійних організацій, виконавчим комітетом здійснювався контроль за забезпеченням громадського порядку при проведенні політичних акцій та мітингів на території міста.

Щосереди проводить засідання адміністративна комісія міської ради, на засіданнях якої в 2012 році розглянуто 67 протоколів про адміністративні правопорушення, 66 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, з них: на 15 осіб накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, а на 45 осіб накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 8466,00  грн.

Постанови адміністративної комісії, по яких правопорушники не подали квитанції про добровільну сплату штрафу, були направлені  до відділу Державної виконавчої служби Красилівського районного управління юстиції для примусового стягнення штрафів.   

Виконавчим комітетом міської ради, відповідно до Закону України ,,Про доступ до публічної інформації’’ забезпечуються права кожного громадянина на доступ до інформації, що знаходиться у володінні  міської ради та представляє суспільний інтерес.  Міськвиконкомом створений і опублікований реєстр документів, що містять публічну інформацію. Апаратом виконавчого комітету за звітний період опрацьовано та надано відповіді на 18 запитів на інформацію.

На виконання зазначеного закону, на офіційному сайті Красилівської міської ради публікуються проекти рішень та рішення міської ради і  виконавчого комітету. Таким чином, у виконкомі створені умови для прозорості процедури прийняття  рішень.

 

У центрі  уваги  міської ради та її виконавчого комітету постійно перебувають  питання  соціального  захисту  жителів  міста. Рішеннями виконавчого комітету  жителям міста,  із соціально незахищеної категорії громадян, виділено матеріальну допомогу на суму 35650,00 грн.; виділялися кошти в сумі 3000,00 грн. для надання допомоги на поховання десяти громадян; трьом мешканцям міста, які не мають природного газу, вирішено питання про надання пільги на тверде паливо.

Стовідсотково відшкодовано пільги на відвідування міської лазні громадянами пільгових категорій (41,9 тис.грн.) та пільги на оплату житлово-комунальних послуг сім’ям осіб, що загинули в Афганістані (10,2 тис.грн.).

          Станом на 1 січня 2013 року на квартирному обліку при виконавчому комітеті міської ради перебуває 543 особи, з них: правом першочергового отримання житла користується 148 жителів міста та правом позачергового отримання житлового приміщення – 46.

          Протягом року на квартирний облік поставлено 20 осіб. В результаті проведення перереєстрації громадян, що перебувають на квартирному обліку, 13 громадян було знято з квартирного обліку, в зв’язку із поліпшенням їх житлових умов.

          У 2012 році виділено чотири квартири для жителів міста. Одна з них придбана за рахунок коштів, виділених з державного бюджету відповідно до бюджетної програми ,,Забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів’’ та надана воїну-інтернаціоналісту Кмецю Б.Б.; дві службові квартири надані працівникам районної прокуратури; одна надана на підставі рішення суду в справі за позовом Крутої Л.П. для забезпечення умов проживання необхідних для дитини-інваліда.

          10 сімей одержали кімнати в гуртожитку  по вул. Булаєнка, 11/1, що стало можливим після передачі частини гуртожитку КВП ,,Красилівська ПМК – 36’’ до комунальної власності територіальної громади міста. Крім того, 3 сімї отримали  кімнати в інших  гуртожитках міської комунальної власності.

 

Рішенням виконавчого комітету затверджено списки дітей перших двох років життя із малозабезпечених сімей, що проживають на території м. Красилова і підлягають безкоштовному харчуванню на молочній кухні.

 

В місті стало доброю традицією проведення свята до Дня Святого Миколая для дітей-інвалідів. У 2012 році виконавчим комітетом також було  прийнято рішення про організацію святкування дня Святого Миколая для 112 дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дітям було запропоновано святкову концертну програму та вручено солодкі подарунки.

 

З метою відзначення красилівчанок за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, виконавчий комітет міської ради протягом 2012 року прийняв три рішення про представлення багатодітних матерів міста на присвоєння Почесного звання України ,,Мати – героїня’’. Відповідно до Указів Президента України, у звітному періоді 14 красилівчанок удостоєно Почесного звання України ,,Мати-героїня’’ із врученням їм нагрудних знаків та посвідчень.

 

У 2012 році в місті на різних громадських оплачуваних роботах  на території міста працювало 113 безробітних, з них: робота 31 особи фінансувалася за рахунок коштів роботодавців, робота 82 осіб оплачувалася за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Виконавчим комітетом міської ради на благоустрій території міста  залучено до громадських робіт 46 осіб, дошкільними установами - 13 осіб.

 

Виконавчим комітетом міської ради приділяється значна увага санітарній очистці  та благоустрою міста.

В період весняного прибирання, було оголошено місячник загальноміського прибирання, визначено єдиний санітарний день та зобов’язано керівників  підприємств, установ та організацій міста  усіх форм власності, суб’єктів підприємницької діяльності забезпечити санітарну очистку  власних і закріплених територій та  надалі утримувати їх в належному стані.

З метою залучення до загальноміського прибирання щонайбільше красилівчан, було оголошено загальноміський конкурс.

За результатами конкурсу, переможцями було визнано:

- у номінації ,,Найкраща прибудинкова територія” - прибудинкові території ОСББ ,,Квітне’’ по вул. Центральна, 47 та  житлового будинку по вул. Центральна, 49 (2 п’дїзд);

- у номінації ,,Найкращий під’їзд міста” – другий під’їзд житлового будинку по вул. Василя Стуса, 4;

- у номінації ,,Найкраща територія біля садиби” – територія біля садиби по вул. Гайдара, 3, власник Федчук А.П.;

- у номінації ,,Найкраща територія біля навчального закладу” – ДНЗ № 4 ,,Сонечко’’, завідувач Гришина С.М.;

- у номінації ,,Найкраща територія біля магазину’’ – магазин ,,Господар’’, фізична особа-підприємець Федченко В.О.

           Переможцям конкурсу до Дня міста було вручено Подяки виконавчого комітету та подарунки.

 

            На виконання Правил благоустрою міста Красилів, затверджених міською радою, інспектором по контролю за благоустроєм міста протягом 2012 року складено 8 протоколів про адміністративні правопорушення та направлено 43 попередження  щодо усунення порушень законодавства у сфері благоустрою міста.

         У звітному періоді виконавчим комітетом розглянуто 40 актів на очистку та видалення дерев  і зелених насаджень на території міста, складених комісію по обстеженню зелених насаджень за результатами розгляду заяв фізичних та юридичних осіб, і прийнято рішення щодо видалення та очистки 202 дерев.

З метою озеленення Красилова, працівниками комунальних підприємств щорічно висаджуються саджанці  дерев. Так, у 2012 році в місті висаджено 80 дерев та 1670 цибулин тюльпанів.

 

         Відповідно до Порядку  використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету, апаратом виконавчого комітету ведеться реєстр фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк великої рогатої худоби. У 2012 році 13 жителів міста звернулися до виконкому з питання отримання такої дотації та її одержали.

 

         09 вересня 2012 року наше місто відзначало 568 –у річницю.

Вперше святкування Дня міста проводилися за участю значної кількості красилівчан, які відвідали ярмарку – виставку сільськогосподарської продукції та виставку народної творчості на площі Незалежності; взяли участь у відкриті дитячого майданчика в міському парку відпочинку; уболівали під час дитячого велопробігу; брали участь у святі ,, День фізкультури і спорту’’.

Красилівчани мали можливість насолодитися  концертними  програмами Хмельницького академічного обласного симфонічного оркестру, Красилівського районного естрадно – духового оркестру та концерту за участі колективів міського та районного будинків культури.

Вихованці дошкільних навчальних закладів та учні загальноосвітніх шкіл міста подарували рідному місту свої музичні та поетичні вітання. Молодь міста також отримала подарунки у вигляді молодіжної дискотеки та  святкового феєрверку.

На святкування Дня міста було запрошено сільські громади Красилівського району. На площі Незалежності  красилівчанам та гостям міста було запропоновано святкове частування.

За активну участь у громадському  житті міста красилівчан нагороджено Почесними грамотами та Подяками  виконавчого комітету міської ради.

 

З метою покращення якості проведення дозвілля юними красилівчанами, міською радою та виконавчим комітетом було продовжено благоустрій міського парку відпочинку і розпочато відновлення дитячого майданчика в ньому. Для залучення коштів на цей проект, виконавчим комітетом було ініційовано загальноміську акцію ,,Подаруй дітям щасливе дитинство’’, до якої долучилися небайдужі до проблем дозвілля дітей, керівники підприємств та  фізичні особи-підприємці.

Крім того, враховуючи те, що для відновлення  дитячого майданчика в міському парку відпочинку необхідно було залучити понад 250 тисяч гривень, апаратом виконавчого комітету було підготовлено проект ,,Подаруй дітям щасливе дитинство’’ та подано його до участі в конкурсі проектів розвитку місцевого самоврядування в Красилівському районі. Даний проект був визнаний переможцем конкурсу, в результаті чого міська рада мала отримати 80 тис. грн. субвенцій з районного бюджету, 30,0 тис.грн. – співфінансування з міського бюджету та залучити кошти громадської організації „Молодь за майбутнє’’. Однак, субвенції з районного бюджету не було отримано і тому, відновлення дитячого майданчику було проведено шляхом об’єднання зусиль Красилівської міської ради (з бюджету розвитку міста було виділено 100 тисяч гривень), коштів громадської організації ,,Молодь за майбутнє’’, спонсорської підтримки підприємств, установ та організацій, представників бізнесових і банківських структур та міської територіальної громади.

В 2012 році було продовжено міську акцію «Подаруй місту лавочку» і встановлено ще шість нових оригінальних лавочок подарованих  приватними структурами міста, також влаштовано освітлення головної алеї міського парку відпочинку сучасними ліхтарями на що витрачено 30 тисяч гривень з міського бюджету розвитку.

 

З метою створення святкової атмосфери в місті в період новорічних та різдвяних свят, виконавчим комітетом міської ради проведено конкурс ,,Подаруй красилівчанам святковий настрій’’, головною умовою якого було святкове оформлення будинків, балконів та вікон на новорічну тематику.

За результатами конкурсу, визначено переможців у наступних номінаціях:

 - ,,Наша весела класна кімната’’ (новорічне оформлення класних кімнат) – 3-Б клас Красилівської ЗОШ І-Ш ступенів № 1;

- ,,Краще новорічне вікно’’ – Цвєткова Світлана, вул. М. Грушевського, 122 ,,А’’, кв. 5;

- ,,Кращий новорічний балкон’’ – Кашуба Лариса, пров. Василя Стуса, 13,,А’’ кв. 23;

- ,,Краща новорічна вітрина’’ – магазин ,,Фортуна’’ та кафе-булочна-кондитерська ,,Мамин хліб’’;

- ,,Краща новорічна садиба приватного сектору’’ – Сінчук Григорій, вул. Пархоменка, 1 ,,А’’;

- ,,Краща новорічна територія адміністративної будівлі’’ – територія Державного професійно-технічного навчального закладу ,,Красилівський професійний ліцей’’;

- ,,Кращий новорічний під’їзд’’ – другий під’їзд житлового будинку по вул. Добровольського, 3.

Усі переможці отримали Подяки виконавчого комітету Красилівської міської ради та пам’ятні подарунки.

         На особливу подяку заслуговують працівники комунальних підприємств міста, завдяки зусиллям яких було прикрашено головну ялинку міста,  виготовлено та прикрашено святковою ілюмінацією дерева  та опори електричного освітлення. Завдяки спільним зусиллям депутатського корпусу, виконавчого комітету, працівників апарату міськвиконкому та красилівчан, протягом усіх новорічних свят наш Красилів мав святковий вигляд та дарував гарний настрій жителям та гостям міста.

 

В Красилові діє Міський центр фізичного здоров’я населення ,,Спорт для всіх’’, яким протягом 2012 року організовувалися та проводилися змагання з футболу, міні футболу, гандболу, волейболу із залученням населення, працівників підприємств і організацій міста. Також до фізкультурно-оздоровчої діяльності залучалася активна молодь.

Відповідно до плану основних заходів міським центром ,,Спорт для всіх’’ протягом звітного періоду проведено 15 спортивно-масових та культурних заходів. Крім того, в місті організовувалися різноманітні спортивні заходи до професійних свят та інших дат. Також міський центр ,,Спорт для всіх’’ брав участь у обласних спортивних заходах. Проведено щорічний турнір з міні футболу та волейболу присвячений дню міста, переможців якого було нагороджено памятними подарунками та перехідними кубками.

 

В минулому році у міському будинку культури працювали 6 гуртків в яких було задіяно більше 80 учасників - це вокальний, хореографічний, шаховий та гурток сучасного танцю. На виконання рішень виконкому, міський будинок культури та його вихованці впродовж року брали активну участь у підготовці та проведенні  концертів до державних та професійних свят, масових гулянь, дитячих ранків. Слід відмітити, що на базі міського будинку культури на сьогоднішній день організована робота з населенням різних вікових категорій. При міському будинку культури активно займається  самодіяльний хор красилівчан старшого віку ,,Любисток’’. Завдяки проведеному в 2012 році капітальному ремонту хореографічного залу в міському будинку культури, створено комфортні умови для занять молоді в танцювальних гуртках. Однак, потребує капітального ремонту головний зал та фасадна частина будівлі МБК.

 

На роботі міської бібліотеки позитивно позначилася її комп’ютеризація, проведена у 2011 році. Це сприяло збільшенню кількості її відвідувачів. На сьогодні, крім користування книгами, красилівчани можуть прийняти участь у масових заходах, оглянути книжкові виставки на актуальні теми, ознайомитися із періодичними виданнями, отримати потрібну інформацію із мережі Інтернет, використовувати різноманітні навчальні програми, спілкуватися з рідними за допомогою скайпу, тощо.

До дня міста міською бібліотекою організована виставка робіт ,,Креативне рукоділля наших користувачів’’. У звітному році закінчено капітальний ремонт приміщення бібліотеки, розпочатий у попередньому році.

 

Шановні присутні!

       Закінчуючи свій звіт перед красилівською громадою Хочу подякувати  команді однодумців,всім тим, хто щодня стоїть поруч зі мною, iз завзяттям, оптимiзмом  та відповідальністю береться за доручену справу, хто вкладає частинку душi та серця в розбудову рiдного мiста та покращує його благоустрiй.    Зрозумiло, що в нас ще дуже багато роботи, але коли ми всі разом, усiєю громадою пліч о пліч працюємо, ми досягнемо бажаних результатів.

 Я дякую більшості  депутатського корпусу міської ради, які незалежно від політичних уподобань,  перейнялись відповідальністю за життєдіяльність міста. Адже тільки тісна співпраця міської влади, депутатського корпусу, керівників підприємств, установ і організацій, підприємців та громадськості міста сприятиме забезпеченню економічного, соціального розвитку міста та задоволенню потреб красилівчан.

Щиро дякую за увагу! Бажаю всім здоров’я, оптимізму та Божого благословення!


АвторFedКоментарів2Переглядів1551
#1 написав: frerwdfr (6 квітня 2013 23:43)
Фото

Гости
Коментарів: 0
Публікацій: 0

А де вказано що невистачає дитячих садочків? Що без хабаря лікарю ніхто не хоче тебе лікувати? НЕ ремонтуються дороги в місті? Про що звітують????????

#2 написав: Міський голова (10 квітня 2013 21:32)
Фото

Гости
Коментарів: 0
Публікацій: 0

Поважаю активних, небайдужих людей, які конструктивно критикують. На жаль, таких не багато. Більшість коментарів до публікацій пишуться анонімно,  намаганням вколоти і сховатися.

Найкраще було б прийти на мій звіт і безпосередньо поспілкуватися, як це зробили більше сотні красилівчан. І запитання були різні, більшість із критичними зауваженнями, але ми відкрито спілкувалися, разом шукали шляхи вирішення наболілих проблем.

Адже я без вас – красилівчан, сама не в змозі навести лад у нашому місті.

Я прошу всіх долучитися до цієї справи і об’єднатися у команду однодумців. І незалежно від посад та статків, кожен з нас в змозі посадити квіти на клумбі біля будинку, зробити зауваження, якщо молодь порушує громадських порядок, врешті-решт, підняти папірець, який валяється під ногами.

Міський голова,
Н. Островська