Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайтіВизначні Красилівчани

Наші земляки, що досягли успіху та слави
Арсенюк П.А.
Баранецький П.К.
Бенюк В.О.
Болюх Р.І.
Бородій В.О.
Булаєнко В.Д.
Вербицький Є.Т.
Відорт Г..
Водзінський Д.І.
Вознюк І.Т.
Горенко Л.В.
Гринюк Я.К.
Гуменюк Н.М.
Диса Л.Ю.
Дмитрук М..
Думка О.А.
Дячук А.Ю.
Єневич Ф.Ф.
Заголдний В.В.
Захаров В.Ф.
Каневський К..
Кирилюк Ю.В.
Кізюн П.К.
Ковальчук В.Ф.
Когут Г.І.
Кокойко І.М.
Колесник В.Д.
Коломієць М.І.
Кравчук В.В.
Красуцький М.І.
Крикун Ю.В.
Курко О.П.
Лаврик А.У.
Леонтюк А.К.
Либа М.Г.
Масловський І.О.
Михайлюк В.М.
Михайлюк М..
Михайлюк О.Й.
Міллер Е.Р.
Нечипорук В.М.
Ніколайчук В.І.
Пахольчук Ф.Є.
Римарук І.М.
Рудюк В.М.
Сидорук Г.Я.
Синиця Г.М.
Скибицький М.К.
Слободян М.Л.
Сташевська А.П.
Суховецький Г.Д.
Табола М.М.
Терлецький І..
Тимчук М.Ф.
Франчук В.О.
Харченко І.Я.
Хімічев Б.П.
Ходоровський В.І.
Хотовицький С.Х.
Шевчук Н.Ф.
Шкурін Є.А.
Яблонський О.В.

Інші визначні Красилівщани

Диса Леонід Юхимович

Наша справжня адреса -

Диса Леонід Юхимович


Диса Леонід Юхимович
Заслужений артист України


Кажуть, на сцені актори природніші, ніж у житті. Не будемо з цього приводу дискутувати і скажемо простіше: актор - це людина особлива, талант. Від цього, напевне, у першу чергу залежить акторська доля. У Леоніда Юхимовича Диси - Заслуженого артиста України, Лауреата обласної премії імені
Т.Г. Шевченка, актора Хмельницького обласного драматичного театру імені Петровського, можна із впевненістю сказати, що доля щаслива.

Осіннім золотом опадає пожовкле листя, срібними нитками поміж дерев, городини, на скошених ланах неквапливо снує бабине літо, ще не затягнули небо холодні дощі. Мабуть, в один із таких погожих днів у мальовничому селі Нове Дубище Красилівського району, Хмельницької області 20 жовтня 1953р народився Леонід. З дитинства у Леоніда вже були певні акторські здібності.

Закінчивши восьмирічну школу у рідному селі Нове Дубище, юнак продовжив навчання в Кульчинській середній школі, яку закінчив у 1970р. Своє покликання та акторський талант проявляв ще у школі. Після закінчення школи розпочав свою трудову діяльність завідуючим сільським клубом у селі Чернелівка, де працював один рік. Далі почав здобувати освіту у політехнічному технікумі, де провчився лише півроку. Коли навчався у технікумі, під час екскурсій в театр переглядав одну виставу за другою і це так його захопило, а головне був впевнений, що сам зможе грати в театрі. І поїхав вступати в драматичну студію при Київському академічному театрі імені І. Франка. І пощастило. Він був прийнятий в числі двадцяти трьох з тисячі бажаючих. У 1972р був призваний до лав Радянської Армії і закінчував навчання в студії вже після служби в армії.

Закінчивши навчання, мав запрошення до кількох театрів, але пішов у Хмельницький. Отак з тих пір ось вже 27 років в Хмельницькому театрі.
Те, що в театрі талановиті актори, безсумнівно. Театр живе. Кожного сезону, як правило, Диса Леонід Юхимович має 3-4 ролі. Режисери знають його здібності і трапляється навіть так, що вистава вибирається під актора. За сценічний темперамент заслужено оцінили Леоніда Юхимовича глядачі. Так у драматичній виставі „Катерина" за однойменною поемою Кобзаря він зіграв роль Шевченка. Зокрема, грав в останніх виставах „Закохана витівниця", „Гусарське КДБ" . Тепер зайнятий у новій виставі „Гріх і покаяння". Актор переконаний, що в театрі повинні працювати ті, кому Бог дав талант, який приносить людям ,глядачам, вводить їх у світ театрального мистецтва.

Значні творчі успіхи прийшли до актора в 2000 році.

В квітні 2002 року Дисі Леоніду Юхимовичу було присвоєно звання Заслуженого артиста України. Театр імені Петровського крокує разом з часом. Його щоденна праця - в ім'я тих глядачів, що прийдуть до залу і сьогодні, і завтра, і через місяць, і через рік. Прийдуть на зустріч з мистецтвом.


Джерело матеріалів
Матеріали надав Лавринчук Віталій Олександрович
Тегилеонід, театрі, імені, талант, актора, леоніда, навчання, театр, заслуженого, юхимовича

АвторFedКоментарів2Переглядів4019
#1 написав: leonid (24 листопада 2008 16:58)
Фото

Журналісти
Коментарів: 258
Публікацій: 1
good
#2 написав: Fed (24 листопада 2008 17:08)
Фото

Адміністратор
Коментарів: 591
Публікацій: 1818
а похожий на Шевченка...


--------------------------