Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Головна » Розумне користування дарами природи - невід'ємне право людини-18+

Розумне користування дарами природи - невід'ємне право людини

Головна11 серпня 2012

Наша справжня адреса -

Величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Пожежа надзвичайно небезпечна навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту.

Для запобігання пожежам ліс необхідно очищають від хмизу, сухостою, сміття, влаштовують спеціальні протипожежні смуги (бар’єри), на пісках і супіщаних землях вирощують стійкіші проти вогню листяні насадження, щоденно здійснюється наземне патрулювання лісових масивів та інше.

Проте, зусиль одних лісокористувачів недостатньо. Як свідчить статистика, основною причиною виникнення пожеж в екосистемах є порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі.

З метою попередження пожеж в лісогосподарських підприємствах щорічно складають прогноз пожежної обстановки на весняно-літній і осінній періоди, який систематично уточнюють і доповнюють за даними метеообстежень. На основі цього прогнозу розробляють протипожежні заходи захисту лісів.

Так, при високому ступені пожежної небезпеки одним із кардинальних, але найбільш дієвих заходів є обмеження відвідування лісів населенням в пожежонебезпечний період та заборона в’їзду на територію лісового фонду транспортних засобів.

Слід зазначити, що вжиття заходів обмеження відвідування лісів не являються обмеженням щодо користування об'єктами права власності народу, а є тимчасовими (на період високої пожежної небезпеки), невідкладними профілактичними заходами, спрямованими на запобігання виникненню лісових пожеж.

Встановлення на дорогах, що ведуть в лісові насадження наочної агітації, аншлагів (заборонних знаків) з інформацією про заборону в'їзду в ліс, в межах пожежонебезпечного періоду, є результатом праці лісокористувачів і виконання ними функцій щодо охорони лісу.

Разом з тим, тимчасова відмова від перебування у лісах, є найменшим, що можуть зробити громадяни для збереження лісу та зниження ризику виникнення пожеж в пожежонебезпечний період.

Вогонь, відкинутого у лісі чи поблизу, недопалка, розпалене багаття, за кілька хвилин може знищити те, що росло десятиріччями.

Управління Держтехногенбезпеки в Хмельницькій області звертається до усіх громадян:

Утримайтесь від відвідування лісу у пожежонебезпечний період! Розумне користування дарами природи - невід'ємне право людини, то ж збережемо природні ресурси разом для наступних поколінь! 

 

Красилівський районний відділ

 Управління Держтехногенбезпеки

у Хмельницькій області


АвторFedКоментарів0Переглядів3905