Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Головна » «Обережно, блискавка»



«Обережно, блискавка»

Головна11 травня 2013

Наша справжня адреса -

Експрес-інформація

«Обережно, блискавка»

 

           Ураження блискавкою досить не часте явище. Воно складає десятимільйонну долю ризику.

             Саме в літні місяці блискавка може становити серйозну небезпеку для людини, її майна. Від ударів блискавки гинуть люди, виникають пожежі, стаються інші нещастя.

«Обережно, блискавка»

      Захиститися від блискавок майже неможливо. Але знизити ймовірність ураження блискавкою – все-таки можна. Найнебезпечніше під час грози у сільській місцевості – 90% усіх нещасних випадків.

          Дуже часто жертвами блискавки стають предмети, що стоять окремо (дерево, будівля, копиця сіна). Тому перше правило: ніколи не ховайтеся від блискавки під самотніми деревами, високими металевими конструкціями. Пам’ятайте, що блискавка ніколи не вціляє в кущі — краще сховайтеся під ними.

          Другі за небезпекою — вода і береги водойм. Щоб не стати мішенню блискавки, не можна перебувати у воді під час грози, розбивати намет на відкритому березі водойми. А найбезпечніше місце — сухі рівнини, балки між пагорбами.

      Під час грози заборонено ховатися біля самотніх дерев; прихилятися до скель і стін; зупинятися на узліссі, біля водойм; ховатися під скельним виступом; бігати і метушитися; пересуватися щільною групою; перебувати біля багаття; зберігати металеві предмети в наметі; використовувати електроприлади в будинку, користуватися мобільним телефоном.

        Перебуваючи під час грози на відкритому місці, варто присісти навпочіпки, ноги разом, голову — до колін. Це найбезпечніше положення тіла.

        Не рекомендується тримати при собі під час грози великі металеві предмети, наприклад, косу або пилку.

       Бажано під час грози загасити багаття, закрити засувку в печі: вогонь створює сильний тепловий потік, який притягає електричний заряд.

Перша допомога при ураженні блискавкою

       Якщо поруч з вами виявилася людина, уражена або контужена блискавкою, не бійтеся торкатися до неї — заряду в тілі потерпілого не залишається. Треба пам’ятати, що не всяке ураження блискавкою смертельне!

         Людину можна врятувати, якщо вчасно надати першу допомогу. Основна причина смерті при ударі блискавкою — порушення діяльності серця і легенів. Тому постраждалому варто робити штучне дихання і масаж серця, не зупиняючись більш ніж на хвилину.

         Подекуди існує теорія, що ураженій блискавкою людині можна допомогти, закопавши її тіло в землю. Цим можна тільки нашкодити, тому що потерпілий у такому стані особливо має потребу в посиленому припливі повітря до тіла.

 

Красилівський районний сектор

Головного управління Державної служби

з надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області