Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Що за день? » 14 грудня - День Святого Наума14 грудня - День Святого Наума

Що за день?14 грудня 2008

Наша справжня адреса -

14 грудня - День Святого НаумаЦей день не випадково називали «мудрим» і молилися святому Науму, просячи «навести на розум» - надоуміть, навчити.

Колись на Русі існував звичай у цей день приводити дітей до вчителя, якого шанували особливо, вважаючи його роботу надзвичайно важливою і важкою. За звичаєм, мати в цей час повинна була прічітать за своїм дітям, які вирушають вчитися, тому що вчення завжди супроводжувалося вколачіваніем наук розгамі. Навіть у перший день зустрічі з учителем той повинен був нагородити кожного з учнів трьома символічними ударами плеткой. Діти ж кожне заняття повинні були починати з трьох земних поклонів вчителю і зобов'язані були слухатися його беззаперечно.
У нагороду за працю батько з матір'ю подносілі вчителю коровай хліба, і рушник, в яке завязивалі і гроші в якості оплати занять. Але частіше за все заняття оплачувалися їжею: мати учня приносила вчителю курку, лукошко яєць або горщик з гречаною кашею.

Щоб добре здати іспит:
1.Чітать перед тим, як заходити до екзаменаторам, три рази, не давати переписувати зі свого листка:
«Як світло неділю, так і голова моя світла. Як любить мене матінка, як любить мене батюшка, дідусь і бабуся. Як вони мене завжди лелеялі і шкодували, так би і ви мене, мої вчителі, пошкодували. Амінь ».

2. Читати, коли йдеш на екзамен:
«Я в бурсу йду, урок відповідати, знання захищати. Яке б слово ні сказав, все було б похвалу отримував. Амінь ».

АвторFedКоментарів0Переглядів2038