19 січня - Хрещення Господнє (Святе Богоявлення) » Моє місто Красилів

Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Що за день? » 19 січня - Хрещення Господнє (Святе Богоявлення)19 січня - Хрещення Господнє (Святе Богоявлення)

Що за день?19 січня 2009

Наша справжня адреса -

19 січня - Хрещення Господнє (Святе Богоявлення)Свято Хрещення Господнього - один з найдавніших свят християнської Церкви. Його встановлення відноситься ще до часів апостолів. Стародавня назва свята - «Єпіфаній» - явище, або «Теофанія» - Богоявлення, також його називали «свято світла», «Святі Світу» або просто «світло». Бо Бог приходить у світ в цей день, щоб показати світу Світло неприступним.

Усі чотири Євангелія свідчать про це.
«І сталося тими днями, прийшов Ісус з Назарету Галілейського, і від Івана христився в Йордані. І коли Він виходив із води, то побачив Іван небо розкрите, і Духа, як голуба, що сходив на Нього. І голос із неба: «Ти Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав» (Мк. 1,9-11).

Слово «крещаю», «хрищу» означає по-грецькому «занурюють у воду». Не можна зрозуміти сенсу і важливості хрещення, не уяснів перш символічного і реального значення води в Старому Завіті. Вода - початок життя. Саме з води, заплідненої животворящим Духом, произойдут всі живі істоти. Де немає води - там пустиня. Але вода, може і руйнувати і уничтожать - как водою великого потопу Бог залив гріхи і зруйнував зло людське.

Іванове хрещення було символічним і означало, що як тіло омивається і очищається водою, так і душа людини, кающегося й увірували в Спасителя, буде очищена від усіх гріхів Христом. Сам Іван кричали: «Идет за мною Потужніший від мене, що я не гідний, нахилившись, розв'язати ремінця від взуття Його; я христив вас водою, а Він буде хрестити вас Духом Святим» (Мк. 1, 7-8).

І ось до нього приходить Ісус з Назарету. Іван, вважаючи себе недостойним хрестити Ісуса, став утримувати Його, кажучи: «Мені треба хреститися від Тебе, і чи Тобі йти до мене?» Але Ісус сказав йому у відповідь: «Залиш тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду» (Мт . 3, 14-15).

Після Хрещення Христа крещение для людей уже не просто символ очищення. Тут Ісус явив Себе світові як Христос, Син Божий. «Я бачив, я свідчу: Він - Обранець Божий», - підтверджує Іван Хреститель. ( «Месія» по-єврейському - те ж, що по-грецькому «Христос», тобто «Помазанник Божий»). Богоявлення відкрило нам велику Божественну таємницю Святої Трійці. Тепер кожен окрещающійся долучається цю таємницю, за словами Христа до Своїм учням «Ідіть, і навчіть всі народи, хрест їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Мф. 28, 19).

Хрещення - це початок відновлення первісного образу Божого в занепалий людину. Велика таємниця, що були скоєні в хрещенні, досягає свідомості не відразу. Хрещення робить нас «единой отраслью» со Христом, як би прищеплює нас до Нього. У воді хрещення, джерела нового життя, людина помирає для гріха і воскресає для Бога. Але щоб справді здійснити своє хрещення, то есть стать образом Христа, нужна вся жизнь.

Водохреще, або Богоявлення, святкується Православною Церквою 19 січня за новим стилем. Напередодні свята, 18 січня встановлено суворий піст.

В пам'ять того, що Спаситель Своїм Водохрещем освятив воду, буває водосвятіе; напередодні свята вода освячується в храмах, в самий ж свято Богоявлення - в річках або інших місцях, де беруть воду. Хресним ходом на Йордан називається хід для освячення природних водойм.

АвторFedКоментарів0Переглядів3364