Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Новини України » Відсьогодні почалась роздача наддешевої іпотеки від ЯнуковичаВідсьогодні почалась роздача наддешевої іпотеки від Януковича

Новини України15 травня 2012

Наша справжня адреса -

З 15 травня в Україні запрацювала програма державної іпотеки, за умовами якої громадяни зможуть купити житло у кредит на 15 років лише під 3% річних. Решту - від 13 до 16% держава бере на себе.
У планах чиновників Мінрегіонбуду - до кінця року забезпечити нечувано дешевою іпотекою більше 30 000 сімей. Влада розраховує, що програма допоможе забудовникам вирішити поточні фінансові проблеми, банкірам - отримати прибуток, а рядовим українцям - житло, пише "Известия в Украине".
Варто зазначити, що коло претендентів обмежене жорсткими вимогами до потенційних позичальників. Нижня межа платоспроможності для сім'ї з трьох осіб встановлена у вигляді щомісячного доходу в 4,5 тис. грн.
Верхня межа доходів в середньому по Україні визначена в 33 тис. грн на місяць для родини (від 63 тис. грн в столиці і до 29,5 тис. грн в найбіднішій Тернопільської області). Головна вимога до потенційних позичальників - довести необхідність поліпшення житлових умов.
Перший внесок при покупці іпотечної квартири під пільговий відсоток не повинен перевищувати чверть суми кредиту. Термін погашення при бажанні можна розтягнути на 15 років. Проте держава готова компенсувати банківський процент тільки протягом 10 років - чиновники впевнені, що більше часу позичальникові не знадобиться. Адже площа житла за пільговою іпотекою обмежена сорока квадратами на одну людину чи сім'ю без дітей.
Максимум доступної площі, на яку можуть розраховувати навіть багатодітні сім'ї, - це 58 кв м. Правда, є невелика обмовка: в окремих випадках допускається перевищення нормативної площі на 25%.
Варто зазначити, що співпрацювати з державою у даній програмі пропонували 36 банкам, проте погодився лише один - державний "Ощадбанк".
"Банкірам це невигідно, адже реальні ставки по іпотеці зараз набагато вище 16%", - пояснив радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.
За його оцінками, середня процентна ставка по іпотечних кредитах в комерційних банках зараз становить 18-20%. Щоб вписатися в умови програми, банкірам доведеться знизити ставку собі в збиток. 
Для того, щоб отримати кредит, необхідно подати в "Ощадбанк" мінімально необхідний набір документів. Банк аналізує кожен об'єкт кредитування, розглядає ймовірність видачі кредиту і разом з відповідними підрозділами місцевих держадміністрацій відпрацьовує варіанти отримання громадянином часткової компенсації.
Після цього позичальник вибирає конкретну квартиру в будинку, відібраному міжвідомчою комісією при Мінрегіонбуді, і підписує два договори: на покупку квартири (сторони договору - учасник програми, забудовник, банк) і на виплату бюджетної компенсації (сторони договору - учасник програми, банк, місцева держадміністрація ).
При цьому в період отримання часткової компенсації квартира повинна бути для позичальника основним місцем проживання, яке не можна продати або здати в оренду. 

ТСН 


АвторFedКоментарів0Переглядів3919