Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Моє місто Красилів » Новини України » Експрес-інформація-12+

Експрес-інформація

Новини України5 жовтня 2012

Наша справжня адреса -

З настанням осінньо-зимового опалювального сезону, часу, коли розпочнеться інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів. Саме в цей період в Україні проходить виборча кампанія. Переважна кількість виборчих дільниць розміщена в приміщеннях сільських клубів, загальноосвітніх шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів, сільських і селищних радах та інших аналогічним за призначенням об’єктах.

Працівниками державної інспекції техногенної безпеки Хмельницької області здійснено ряд організаційних та практичних заходів спрямованих на приведення в належний протипожежний стан зазначених об’єктів. Але через слабке фінансування сільських та селищних рад, об’єктів підвідомчих освіті, культурі та охороні здоров’я чимало протипожежних заходів залишаються не виконаними. Про повну готовність виборчих дільниць можна твердити  після виконання усіх запропонованих у приписах протипожежних заходів. В першу чергу це стосується приладів пічного опалення, адже багато сільських клубів та інші подібні об’єкти ще не перейшли на централізоване опалення. Печі та груби в таких закладах потребують ремонту, а щоб бути впевненим у безпеці необхідно перевірити печі ліцензійною організацією із складанням відповідного акту про готовність до опалювального сезону. Водночас викликає занепокоєння стан електрогосподарства, електричні мережі в будинках культури тривалий час не  випробовувалися на опір ізоляції,  такі проводи та кабелі у будь-який момент можуть спалахнути від перенавантаження.

 

Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області нагадує прості правила безпеки, яких слід дотримуватися під час підготовки та проведення чергових виборів народних депутатів :

 

1.        Виборча дільниця забезпечується не менш як двома сертифікованими вогнегасниками.

2.        Члени виборчих комісій проходять інструктажі про дотримання правил пожежної безпеки.

3.        Прилади опалення повинні відповідати вимогам протипожежних норм.

4.        Електромережа випробовується на опір ізоляції.

5.        Забороняється використання саморобних електронагрівальних приладів.

6.        Не задіяні під час виборів приміщення повинні бути зачиненими.

7.        Біля телефонних апаратів встановлюються таблички з номером виклику підрозділів пожежної охорони.

8.        На кожну дільницю розробляється план евакуації на випадок виникнення пожежі та інструкції про дотримання вимог пожежної безпеки.

9.        Приміщення виборчих дільниць повинні мати не менше двох евакуаційних виходів, шляхи евакуації вказані написом «ВИХІД». Евакуаційні виходи повинні бути вільними.

10.    На кожній виборчій дільниці наказом визначається особа, відповідальна  за дотримання протипожежного режиму.

11.    Забороняється використовувати відкритий вогонь (свічки, гасові лампи тощо). Виборчі дільниці на період підготовки та проведення виборів забезпечуються електричними ліхтарями.

 

Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі - допоможе зберегти життя та матеріальні цінності!

 

  

Красилівський районний відділ

Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області